Psoriáza – lupenka. S čistotou pomůže Hyla

Loket s lupénkou

S lupénkou jsem se setkal, když jsem dělal svoji první ukázku Hyly. Naprosto sebejistá zákaznice shovívavě pozorovala moji rozklepanou snahu při čištění vzduchu, jak špína ucpává filtry, vysávání koberce. Nakonec, kdy už bylo i mě jasné že dneska nic kupovat nebude, mě pozvala do ložnice. Ke zkušebnímu vysátí manželovi týden staré matrace.

Když uviděla vrstvu šupinek kůže, kterou Hyla vytáhla z matrace, tak jen seděla úplně perplex a jen opakovala: ” ta matrace je nová, ta matrace je nová”. Manžel měl totiž lupénku a na zázračný zvrat při svém prvním prodeji rád vzpomínám. Hylu mají už 20 let a do dneška jim pomáhá.

Proč Hyla pomáhá při lupence

detail šupinek kůže psoriáza
Detail odlupujících se šupinek kůže

Nemocným s lupénkou se díky lokálním zánětům tvoří nadměrné množství kožních buněk. Z normálního dospělého odpadnou cca 3g jemných kožních šupinek denně.

Při lupénce z nemocného odpadne násobně větší množství šupinek kůže a jsou větší, takže jsou všude.

S Hylou tak vyřešíte čistotu a hygienu najednou.

Postelová hygiena je důležitá nejen při psoriáze

Hyla dokáže odsát a zlikvidovat jakékoli množství nečistot bez toho, aby je v sobě ukládala.

Lupénka čištění matrace
Voda po vysávání matrace. To šedivé je stará kůže

Kůže samotná je přirozeně mastná. Nemocná místa s psoriázou se navíc potírají různými mastmi proti svědění. Šupinky kůže jsou tedy velmi lepivé.

Takže když vysáváte klasickým vysavačem, dojde velmi rychle k zalepení filtrů a povrchu sáčků šupinkami mastné kůže. Tím je vysavač prakticky vyřazený z provozu.

Sice jede a spotřebovává elektřinu, ale o důkladném vysátí matrace nebo lůžkovin nemůže být řeč.

Navíc stará kůže ve vysavači plesniví a rozkládá se. První, co si pak při úklidu fouknete do bytu, je páchnoucí prach a spory plísní.

V Hyle odlučuje šupinky kůže rotační separátor, který je od sebe odráží a současně zapírá do vody. Se špinavou vodu je vždy vylijete amáte jistotu, že si lehnete do čistého.

Pohyb a dobrý spánek je součástí léčby.

Kůže létá i ve vzduchu

certifikáty hyla zdravotní péče

V režimu praní vzduchu dokáže Hyla proprat 3 metry kubické vzduchu za minutu. Nemusíte proto dýchat ani organické zbytky jako jsou výkaly roztočů živících se kůží, ani i ostatních dráždivé látky.

Když přidáte do vlažné vody v nádobě Hyly nějaké smáčedlo jako sodu nebo kapku mýdla, nebudete pak muset mýt nádobu od mastných šupinek kůže.

Používané masti mají specifickou vůni, takže ta zmizí taky. A zvýšíte záchyt spalin, CO2, NO2 a dalších škodlivin rozpustných ve vodě.

Když uklízíte kolem sebe, uklízíte i v sobě

Lupénka na ruce

Lupénka je nemoc náročná na psychiku. Není nakažlivá, nicméně pohled na nemocná místa vzbuzuje u neznalých odpor.

Jednou z nejpřístupnějších relaxačních činností je úklid Hylou. Stojíte při něm pevně na zemi, dýcháte čistý vzduch a vidíte, jak špína mizí. Stejně mizí špatná nálada i deprese, zvlášť když si do vody v Hyle přidáte oblíbenou vůni.

Některé zákaznice nám říkají, že už se na pravidelný úklid Hylou těší, že si tím fantasticky vyčistí hlavu. Uvolňují si stres, který je jedním ze spouštěčů lupénky. Stejně tak stažení dráždivých látek ze vzduchu může omezit vznik zánětů v těle.

Lupénka je nemoc na celý život-Hyla celý život pomáhá

Zkušenosti ukazují, že Hyla jako jeden z mála přístrojů dokáže ozdravit prostředí po celý život. Předává se přes generace. Ať už se u někoho projeví lupénka v 15 nebo 50 letech, s Hylou budete mít kolem sebe čisto.

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.