Jak uklízet byt? Neuklízejte. Tvořte pořádek

dítě uklízí vodním vysavačem hyla

Nenáviděný i milovaný úklid: naučíme vás si vytváření pořádku tak užívat, že na peklo jedovatých poznámek od tchyně nadobro zapomenete..

Nejednodušší je změnit přístup a nářadí. Stačí , když si najdete malé potěšení, jeden detail, na který se při úklidu zaměřte. Jakmile je místečko hezké, na chvilku se zastavte a užijte si ho. Hledejte zábavu v tom, co děláte.

Není dobře ani pro vás, ani pro děti, mít absolutně uklizené sterilní prostředí bez prachu a špíny . Vaše imunita se přestane trénovat. Pak se mohou objevit alergie nebo jiné autoimunitní onemocnění.

Děti získají největší odolnost na farmě mezi zvířaty. Takže stačí množství prachu omezit tak, aby nevadil ani opticky, ani zdravotně. Dokonale čistý váš byt stejně nikdy nebude, tak proč se trápit. Pro vytvoření optimálního prostředí stačí dodržet několikjednoduchých zásad.

Rychlý úklid

Rychlý úklid je systém úklidu, který můžete praktikovat nejen před návštěvou tchýně.

  • Jedete od shora dolů. Prach neutírejte, ale odsávejte. Ideální je kvalitní vysavač s vodou, který nepráší. Pokud používáte Hylu, máte už v základu všechny potřebné nástavce. S delší hadici dosáhnete všude.
  • Rychle projedeme vybavení bytu od světel přes police a věci na nich, kytky a sedačku.
  • Nakonec vysajeme a zároveň vytřeme podlahu. Protože Hyla jede jako pračka vzduchu, snížili jsme si množství prachu ve vzduchu, takže byt vydrží déle čistý.

Praní

Pokud můžete, věšte vyprané věci venku na sluníčko. Ultrafialové záření pomůže zdarma odstranit i odolné bakterie a choroboplodné zárodky, navíc se zbavíte uvolněných vláken. Podobný efekt má sušička. Její pořízení i provoz něco stojí, ale také dokáže z oblečení stáhnout většinu volných vláken a nemusíte je tím pádem potom uklízet. Při samotném praní stačí minimum pracích prostředků, extrémistům stačí soda a ocet na vše. Výhodou je minimum zbytků chemie vevzduchu.

Aby se vám dobře spalo

Matrace projeďte klepačem při každém povlékání. Po vstávání nespěchejte se zastláním postele. Nechte deku přehozenou přes čelo postele nebo židli, aby mohla i s matrací vyschnout. Omezíte tak množství roztočů, které v nich žije a tím i množství alergenů. Opravdu si pak odpočinete.

Chci si vyzkoušet Hylu

Líbí se vám článek ? Tak mu dejte like a sdílejte ho s přáteli

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.