Nejlepší vysavač na psí chlupy

Hyla Nejlepší vysavač na psí chlupy

Vysávání psích chlupů má oproti kočičí nebo králičí srsti svoje odlišnosti. Většinou je chlupů hodně. Mají specifický pach a jsou zvláštně mastné. Čím je pes starší, tím chlupy více páchnou a “parfémují” celý vysavač včetně nástavců, hadic a vnitřku vysavače.

To je důvod, proč spousta psů vysavač nenávidí – organické zbytky v něm plesniví a oni dostávají při každém použití plnou nálož plísní a smradu přímo do citlivého nosu.

psí chlupy vysajete nejlépe vodním vysavačem hyla

Výhody vodního vysavače Hyla při vysávání psí srsti

 • vysajete velmi dobře i velké množství chlupů
 • hygienu úklidu máte prvotřídní. Hadice a trubky jsou uvnitř hladké , stejně tak nádoba. V případě potřeby je umyjete jarovou vodou.
 • máte k dispozici velmi vysoký sací výkon, který se nezmění ani po 20 letech používání.
 • nepotřebujete žádné sáčky ani flitry, které se psími chlupy velmi rychle ucpávají.

Rozdíly mezi úklidem domácnosti s dlouhosrstým a krátkosrstým psem

Z hlediska úklidu potřebujete rozlišit veškerá psí plemena jen na tři skupiny:

 1. Psi s dlouhou srstí jako retrívři, vlčáci, kolie a teriéři. Spojuje je delší srst, která se uklízí kupodivu lépe než krátké chlupy. Na vysávání hladké podlahy stačí většinou obyčejný přepínatelný podlahový nástavec nebo podlahový nástavec na kolečkách, který na spodní straně nemá štětiny. Do nich se dlouhé chlupy rády zachycují. Při úklidu jde hlavně o objem.
 2. Psí krátkosrstí – dalmatiny, buldoci, boxeři, Jack Russel teriéři apod. mají krátké ostré chlupy, které se zapichují do všech sedaček, koberců a lidských šlapek. Na jejich vyčesání právě je potřeba elektrický klepač, který umí sáhnout a vytáhnout chlup z látky.
 3. Psi s jemnými vlásky – pudlové, yorkšiři, papilonci a další. jejich majitelé většinou tvrdí, že chlupy ani nejsou vidět. Ale tak jako z člověka vypadne více než 100 vlasů denně, stejně padají z pejsků.Uklidíte nejrychleji podlahovým nástavcem, při hladkých plochách s přídavným mopem.

Vysávat začněte u psa.

Není pes jako pes. Některý se může zbláznit, když vytáhnete vysavač, jiného přejíždíte kartáčem a chce ještě. Kombinace odsávaného vyčesávacího nástavce a Hyly je pro většinu psů neodolatelná – podívejte se na video.

Moskevský strážní pes si užívá vyčesávání.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Je nejjednodušší psy naučit nejdřív na časté vyčesání flexibilním kartáčem, který připojíte k Hyle. Pro vás to znamená jen výhody :

 • vysáváte psa, ne gauč a podlahy
 • pes i vy se dobře bavíte. Často je to oblíbená práce dětí
 • z jeho kožichu vysajete i lezoucí parazity a jejich vajíčka, prach, bodláky a čumbrky
 • pes má kožich krásně načechraný, takže ho dobře chrání před horkem i zimou.

Proti zápachu starých psů pomohou i speciální šampony. Jsou na přírodní bázi , obsahují limetku, tea tree a další bylinky, které spolehlivě odstraní zápach z kožichu. Pomůžete tak nejen psovi, ale i atmosféře ve vašem domově.

Mytí podlah a dlažby po psovi

U větších plemen páníčkové a paničky často rezignují na udržování koberců a mají všude vinyl nebo dlažbu. Oboje mívá strukturu, ve které se velmi dobře drží maz a špína ze psa.

Příslušenství na praní koberců a tepování sedaček Hyla Nimbus

Na rychlé a důkladné vymytí špíny z podlahy si vyzkoušejte sadu na mokré praní koberců a mytí podlah Nimbus. Práce vám půjde rychle od ruky, protože špínu uvolníte kartáčem na spodku nástavce a hned ji odsáváte. Není tam žádná mřížka, na které by se chytali chlupy a dlouhé kousky nečistot.

Podlaha zůstává prakticky suchá a nemusíte se bát, že ji pes nebo jiný člen rodiny hned zase zaťape.

Na rychlé setření slouží přídavný mop. Vysáváte a vytíráte zároveň, takže rozsypané granule a cinty kolem misek budou rychle pryč.

Když vaše štěňata ráda hryzají kabely, můžeme dát přívodní kabel do chráničky a mají po žížalkách.

Vysávání psích chlupů z koberce

pes používá vodní vysavač na psí chlupy

Vibrační elektrický kartáč Ventus je schopný vyčesat velké množství chlupů z koberce najednou. Jedna dáma ho přirovnala ke kombajnu.

Štětiny kartáče se dostanou mezi vlákna koberce, rozvibrují je a vytahají i krátké chlupy vypadlé z dalmatina, beagla nebo labradora.

Stejným způsobem si vyčistíte sedačku doma i v autě, kabáty a matrace, pokud pejsek občas skočí do postele. Vysávání psích chlupů z koberce bude hračka.

Koberce perte až při silném znečištění pomocí sady mokré cesty Nimbus.

Skvrny a fleky nejdřív předčistěte přípravkem dodávaným v sadě. Skvrny od moči, krve nebo exkrementů nastříkejte enzymatickým čističem a nechte působit. Enzymatický čistič je v podstatě roztok bakterií, které pomocí enzymů rozloží bílkoviny z moče psů tak, že po nich nezůstane ani stopa. Psi se pak na jednou vyčištěné místo už nevrací. Teprve potom přeperte celý koberce nebo sedačku.

Čištění psího pelechu a odstranění psího pachu

Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky

Vzhledem k rozměrům některých plemen vám opravdu pomůže elektrický klepač. Záhyby a rohy vezměte štěrbinovým nástavcem a pak teprve perte potah, jinak budete mít plnou pračku chlupů.

Na rychlé odstranění psího pachu nejenom z pelechu, ale i koberců, sedaček a dalšího vybavení domácnosti se opravdu osvědčil Odstraňovač zápachu pelíšků pro psy a kočky . Zápach odstraní okamžitě a navíc příjemně voní.

Vyzkoušejte si Hylu na psí chlupy

 • množství chlupů není omezeno
 • Hyla zůstává díky systému voda rotační separátor čistá a nevrací prakticky nic zpátky do místnosti
 • budete vysávat stále stejně dobře i po 20 letech používání.
 • nebudete kupovat žádné sáčky ani flitry

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.