Vysavač na praní koberců. Podle čeho si vyberete ten nejlepší

Příslušenství na praní koberců a tepování sedaček Hyla Nimbus

Koberce zůstávají jednou z nejoblíbenějších podlahových krytin. Při chůzi jsou příjemné, tlumí hluk a zútulňují místnosti. Jejich hlavní funkcí ale zůstává schopnost zadržet v sobě prach. Proto udržované koberce výrazně snižují množství jemného prachu ve vzduchu.

Dříve prach a nečistoty v koberci vynesly služky před dům a na bidle ho vytloukly ven tak jak to dělal Švejk u poručíka Lukáše. Dneska už to kvůli udržení míru mezi sousedy nejde a taky bývá koberec od zdi ke zdi zatížený nábytkem. Takže koberec musíme vyprat doma.

Správný vysavač čistí koberec tak, že ho prát nemusíte.

Voda po vysání koberce nasucho klepačem
Voda v nádobě Hyly po vysávání nasucho před praním koberce

Při plošném čištění je vždy první krok důkladné vyčištění nasucho. Důkladné vyčištění znamená vykartáčování vibračním klepačem, který se dostane do hloubky koberce a vyčeše všechny volné nečistoty, drobky a starou kůži.

Čím vyšší koberec, jako například shaggy koberec, tím musí být kartáčování důkladnější. Jinak si při prvním namočením splavíte všechnu špínu pod koberec a pak ji budete pracně dostávat skrz koberec zase ven.

Pokud pravidelně uklízíte vibračním klepačem od Hyly, máte první krok automaticky splněný. To potvrzují i úklidové firmy, které si na praní koberců zvou ředitelky školek vlastnící Hylu. Nejen že jsou koberce čisté, ale samotné praní je potřeba v delším intervalu a je mnohem rychlejší.

Co má správný vysavač na praní koberců

Dostatečně velké nádrže

na čistou vodu se saponátem a špinavou vodu vysátou z koberce. Není nic otravnějšího než neustále běhat jako slepička pro vodu.

Nádrž na čistou vodu(se šamponem) by měla zvládnout i teplou vodu, protože ta uvolňuje špínu rychleji a měla by být alespoň 4 litry vody.

Příslušenství na praní koberců a tepování sedaček Hyla Nimbus

Nádrž na špinavou vodu musí pojmout alespoň 10 litrů vody. Každý šampon trochu pění a pěna se nesmí dostat do motoru, máte tak rezervu.

Hyla odseparuje vodu s pěnou rotačním separátorem, takže tohle nebezpečí nehrozí.

Nádoby navíc musí mít pohodlné ucho, protože když nesete 10 litrů, nesete 10 kilo.

Pevné trubky a správně tvarované hubice na samotné prané koberců

Trubice musí být buďto z pevné nerezové oceli nebo houževnatého ABS plastu. Při práci potřebujete přitlačit, aby nástavec mohl vytáhnout z koberce vodu. Dejte si pozor na různé efektní chromované trubky, zvlášť u levných vysavačů. Většinou je chrom jen z venku, zevnitř černé železo, po jednom dvou použitích reznou.

Tepovací hubice na koberce hyla

Hubice má úzký sací otvor se dvěma zaoblenými pevnými hranami blízko u sebe. S nimi vymačkáváte a vysáváte vodu z koberce při tahu dopředu i k sobě. Opět ideální je ABS plast, aby vydržela tlak při práci.

Kartáče pro uvolnění slepenců a starých nečistot jsou nutností. Pozor ale , aby jste koberec neprodřeli nebo nevytvořili zplstnatělé místo.

Součástí hubice je vějířová tryska, která dopravuje vodu pod tlakem do koberce. Důležité je, aby se voda rychle dostala tam , kam má a dala se stejně rychle odsát.

Generuje dostatečný podtlak za stálého proudění vzduchu

U Hyly tah přístroje zajišťuje výkonný magnetický motor. Neustále jede v optimálním režimu i s omezeným sáním při přitlačení hubice do koberce. Motor se nepřehřeje ani při dlouhé práci a rotační separátor špínu odráží do vody – nechytá ji na sebe – takže se určitě neucpe.

Je důležité, aby ve vodním vysavači nebyly filtry. Když je máte při praní neustále čistit od vláken z koberce, jeto humus. Horší ale je pokles výkonu, který při přicpání filtrů nastane. Menší sání znamená, že v koberci zůstane víc vody a bude déle schnout.

Optimální váhu a rozměry

Věřím, že jsou galantní silní muži, co před svátky nastoupí a koberce vyperou. Ale častěji to bývají ženy. A upřímně tahat za sebou 30 a více kilo vážící obludu není nic , co potěší. Navíc tím trpí jak hadice a další příslušenství, za které vysavač za sebou taháte, tak vaše záda a ruce.

Tepovaci vysavac na koberce Nimbus

Když přenášíte Hylu nasucho, tak má se sestavou na praní koberců Nimbus cca 8 kg. Nedostala cenu za uživatelskou přívětivost PlusXaward pro nic za nic.

Velikost stroje samozřejmě určuje i plocha koberců, které chcete prát. Do domácností a na menší plochy kolem 50 metrů čtverečních je Hyla ideální.

Nebudete přeci kupovat vysavač jen na praní koberce. Musí umět tepovat sedačky, prát čalounění a umýt podlahu, no ne?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.