TOPlist

Hylu NST nově pořídíte na eshopu Hyla

Jak vyčistíte shaggy koberec, aby krásně vypadal? Vezměte ho Hylou.

pes leží na shaggy koberci

Chlupaté koberce milují dospělí i děti. A mezi chlupatými koberci s vysokám vláknem jsou shagy koberce králem. Je úžasné do nich šlápnout bosou nohou , ležet na nich, hrát si s domácím mazlíčkem.

Do vysoké vrstvy vláken se ale také schová spousta prachu, nečistot, chlupů koček i psů. Dokonce v něm někdy zmizí celá autíčka, kostky lega, zbytky jídla. Proto je správná údržba nesmírně důležitá.

Jak udržíte shaggy koberce krásné a čisté ?

vibrační klepač na koberce ventus hyla

Shaggy koberce si nejčastěji pořizujeme jako kusové. To znamená , že kolem bude hladká podlaha, aby vynikla přitažlivá jemnost chlupatého koberce. Hladká podlaha se ale vysává jinou hubicí než vysoký huňatý koberec. Robotický vysavač také mnoho nepomůže, někdy dokonce na koberec ani nevyjede. Válce robota se zamotávají do dlouhých vláken, baterie se rychle vybije a nečistoty zůstávají v koberci.

Nejlépe koberce vyčistíte na sucho

Vysávání shaggy koberce Hylou EST a klepačem Ventus

univerzálním vibračním kartáčem od Hyly. Sám si nastavuje uklízecí režim potřebný na hladkou plochu a na koberci zapíná vibrační režim. Jak s ním jedete, rozčesává jednotlivá vlákna, rozpohybuje je a vytahuje prach, zvířecí chlupy i zapomenuté kousky hraček z hloubky koberce.

Stačí jednou týdně shaggy koberec důkladně vyčesat

a bude pořád vypadat jako nový. Na délku chlupů od 2 do 4 centimetrů stačí klepač tak jak je. Při delších chlupech nad 5 cm použijete přídavnou mřížku, která brání namotávání chlupů na válec.

3d vzor shaggy koberců se čistí velmi dobře nasucho vibračním klepačem Ventus od Hyly

Shaggy koberec se 3D vzorem bývá hustší a s kratšími vlákny, takže vzor rotační kartáč od Hyly opět krásně postaví a obnoví. Při jednom tahu tak vyčistíte jak horní vsrtvu vzoru, tak i ” údolí” mezi nimi.

střapatý shaggy koberec čistíte nejlépe nasucho klepačem Ventus Hyla

Střapatý vzor shaggy koberce, kdy jsou delší provázky vláken jedno přes druhé, udržujete vibračním klepač s mřížkou. Tak udržíte cool vzhled bez prachu a nečistot. Jednotlivé “provázky” zůstanou tuhé a neroztřepané.

Praní shaggy koberců na mokro

Pokud to jde, tak se praní celého koberce vyhněte. Namočením se většinou uvolní vazba a koberec pak začne pelichat. V žádném případě ho neperte wapkou nebo jiným vysokotlakým čističem. Když není vyhnutí, tak si nejdříve:

  • zjistěte si, z jakého materiálu je koberec vyrobený. Většinou bývá na druhé straně našitý štítek s informacemi.
  • na vlněné koberce použijte speciální přípravek s lanolinem
  • pokud to rozměry koberce dovolují, vyperte ho venku. Když koberec namočíte na dřevěné nebo plovoucí podlaze, je pravděpodobné, že se voda vsákne i do ní a podlahu můžete zničit.
Čištění skvrny na koberci

Jednotlivé fleky vyčistíte i bez speciálního extraktoru. Stačí skvrnu polít teplou vodou a opakovaně vysát průhledným nástavcem s kartáčkem ze základní sady. Pokud je flek mastný nebo biologického původu, použijte obyčejné mýdlo s jelenem nebo hnědou kostku mýdla na praní. Flek namydlíte, opakovaně polijete teplou vodou a odsajete. Místo zůstane stejnobarevné a za chvíli uschne.

Návod na správné praní koberců máte tady, protože to je poměrně obsáhlé téma. Důvodem k praní koberců je jejich znečištění něčím mokrým. Pes si do něj vytře mokrý kožich, dítě do něj načůrá, opakovaně ho polijete kafem, vínem nebo něčím horším.

Prvním krok při čištění koberců

je tak jako tak jejich pořádné vysátí a vyklepání nasucho. Vyzkoušejte si vibrační klepač od Hyly na svém koberci !

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.