Jak vyčistíte chlupatej koberec , aby krásně vypadal? Vezměte ho Hylou. Shaggy

pes leží na shaggy koberci

Chlupaté koberce milují dospělí i děti. A mezi chlupatými koberci s vysokám vláknem jsou shagy koberce králem. Je úžasné do nich šlápnout bosou nohou , ležet na nich, hrát si s domácím mazlíčkem.

Do vysoké vrstvy vláken se ale také schová spousta prachu, nečistot, chlupů koček i psů. Dokonce v něm někdy zmizí celá autíčka, kostky lega, zbytky jídla. Proto je správná údržba nesmírně důležitá.

Jak udržíte shaggy koberce krásné a čisté ?

vibrační klepač na koberce ventus hyla

Shaggy koberce si nejčastěji pořizujeme jako kusové. To znamená , že kolem bude hladká podlaha, aby vynikla přitažlivá jemnost chlupatého koberce. Hladkou podlahu se ale musíte vysávat jinou hubicí než vysoký huňatý koberec, protože potřebujete odstranit nečistoty z vnitřku koberce.

Robotickým vysavačem si nepomůžete. Někdy dokonce na koberec ani nevyjede. Válce robota se zamotávají do dlouhých vláken, baterie se rychle vybije a nečistoty zůstávají v koberci.

Nejlépe chlupatej koberec vyčistíte na sucho

Vysávání shaggy koberce Hylou EST a klepačem Ventus

univerzálním vibračním kartáčem od Hyly. Sám si nastavuje uklízecí režim. Na hladké ploše běží rychleji a bez vibrací. Na koberci se automaticky kartáč rozkmitá ze strany na stranu a zpomalí otáčky.

Jak s kartáčem jedete, rozčesává jednotlivá vlákna, rozpohybujete je a vytahuje prach, zvířecí chlupy i zapomenuté kousky hraček zhloubky koberce.

Při prvním úklidu také poznáte, ze které strany je koberec vázaný. Z ní se vám bude lépe vyčesávat.

Nemělo by vás překvapit, že při prvním úklidu bude voda v nádobě vypadat jako na obrázku. U vodních vysavačů je voda místo sáčku, takže si její hustotu hlavně napoprvé opravdu hlídejte.

Samotná špína, kamínky nebo třísky vyčesané z koberce nemohou u Hyly poškodit ani separátor, ani nádobu, toho se nemusíte bát.

Vyplatí se také občas vysát Hylou shaggy koberec i z rubové strany, protože při předchozím uklízení klasickým vysavačem může drobný píseček a prach propadat skrz koberec.

Shaggy koberec stačí důkladně vyčesat jednou týdně

a bude pořád vypadat jako nový. Na délku chlupů od 2 do 4 centimetrů stačí klepač tak jak je. Při delších chlupech nad 5 cm použijete přídavnou mřížku, která brání namotávání chlupů na válec. Je součástí výbavy klepače.

Stříhaný 3d shaggy koberec

Shaggy koberec se 3D vzorem

bývá hustší a s kratšími vlákny, takže vzor rotační kartáč od Hyly opět krásně postaví a obnoví. Při jednom tahu tak vyčistíte jak horní vrstvu vzoru, tak i ” údolí” mezi nimi.

Střapatý vzor shaggy koberce

shaggy koberec fialový detail

kdy jsou delší provázky vláken jedno přes druhé, udržujte vibračním klepačem s mřížkou. Tak udržíte cool vzhled bez prachu a nečistot. Jednotlivé “provázky” zůstanou tuhé a neroztřepané.

Praní shaggy koberců na mokro

Pokud to jde, tak se praní celého koberce vyhněte. Namočením se většinou uvolní vazba a koberec pak začne pelichat. V žádném případě ho neperte wapkou nebo jiným vysokotlakým čističem.

Když koberec musíte prát, tak si nejdříve:

  • zjistěte si, z jakého materiálu je koberec vyrobený. Většinou bývá na druhé straně našitý štítek s informacemi.
  • na vlněné koberce použijte speciální přípravek s lanolinem
  • pokud to rozměry koberce dovolují, vyperte ho venku. Když koberec namočíte na dřevěné nebo plovoucí podlaze, je pravděpodobné, že se voda vsákne i do ní a podlahu můžete zničit.
Čištění skvrny na koberci

Jednotlivé fleky vyčistíte i bez speciálního extraktoru. Stačí skvrnu polít teplou vodou a opakovaně vysát průhledným nástavcem s kartáčkem ze základní sady. Pokud je flek mastný nebo biologického původu, použijte obyčejné mýdlo s jelenem nebo hnědou kostku mýdla na praní. Flek namydlíte, opakovaně polijete teplou vodou a odsajete. Místo zůstane stejnobarevné a za chvíli uschne.

Návod na správné praní koberců máte tady, protože to je poměrně obsáhlé téma. Důvodem k praní koberců je jejich znečištění něčím mokrým. Pes si do něj vytře mokrý kožich, dítě do něj načůrá, opakovaně ho polijete kafem, vínem nebo něčím horším.

Prvním krok při čištění shaggy koberců

je tak jako tak jejich pořádné vysátí a vyklepání nasucho. Vyzkoušejte si vibrační klepač od Hyly na svém koberci !

Nejlepší vysavač na shaggy koberce Hyla Ventus

Líbí se vám článek? Tak mu dejte Like a sdílejte ho dál

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.