Postcovidový syndrom u dětí. Na školku zapomeňte.

Vyšetření mízních uzlin

Nechtějí vám brát dítě do školy/školky protože kašle a je unavené? Nedivte se. S příznaky respiračního onemocnění se dneska nedostanete ani do hospody, natož do školky.

Diagnóza Astma pomáhá hyla

Spousta rodičů si myslela, že prodělání nemoci Covid 19 je tečka za pandemií. U dětí samotné onemocnění některou z variant Covid 19 přece probíhá bez příznaků.

Jenže najednou začne dítě bez zjevné příčiny kašlat. Navíc špatně spí, je unavené a vy víte, že je něco špatně. A můžete zapomenout na dítě ve školce a svoji práci.

Bohužel jako rodiče musíme vydržet několik měsíců, než dětský postcovidový syndrom odezní. Nedá se to nijak medicínsky urychlit. Ale s Hylou můžeme doma dítěti vytvořit optimální prostředí, aby se rychle vzpamatovalo.

Rozdíl mezi postcovidovým syndromem u dětí a dospělých

U dospělých je postcovidový syndrom

Trénink dechu po covidu hyla

vyvolaný poškozením orgánů při prodělání onemocnění Covid 19. Zahrnuje potíže s dýcháním, celkovou únavu, výrazný pokles tělesné výkonnosti ap.

Řeší se rehabilitací poškozených dýchacích orgánů a dalších poškozených částí těla. Více se dočtete ve článku Doktoři za vás dýchat nebudou. Posilujte svoje zdraví po léčbě covidu.

Postcovidový syndrom u dětí

Dítě kýchá postcovid syndrom
Kýchající dítě

Na rozdíl od dospělých se příznaky postcovidového syndromu objeví až několik týdnů po absolvování akutního onemocnění Covid 19. Protože u dětí je průběh covidu většinou lehký, tak se na to přijde podle toho, že byl pozitivně testovaný někdo jiný z rodiny.

Může postihnout děti od novorozenců po náctileté.

Podobně jako u dospělých dítě trpí nespecifikovanou únavou, objevením různých bolestí hlavy anebo částí těla a hlavně kašlem, který nemá žádnou obvyklou příčinu a trvá neobvykle dlouho.

Postcovidový multisystémový zánětlivý syndrom(PIMS-TS nebo takéMIS-C).

Vyšetření mízních uzlin poscovidový syndrom u dětí PIMS

Tady je potřeba zpozornět, protože jde o život. Může se objevit 1 – 6 týdnů po nákaze virem SARS-cov-2 když dětský imunitní systém neadekvátně prudce zareaguje.

  • Dítě najednou dostane horečky nad 38 stupňů, které nejdou srazit obvyklými prostředky.
  • Někdy si stěžuje na bolesti bříška, mohou se objevit různé vyrážky i na dlaních nebo šlapkách nohou.
  • Typické jsou také zarudlé oči a tzv. jahodový jazyk.
  • Mívá nateklé uzliny

Nejčastěji se objevuje u dětí kolem 5 let a to i u dětí do té doby zcela zdravých. PIMS-TS lékaři potvrdí po rozboru krve. V každém případě ale musíte s dítětem rychle do nemocnice.

Optimální prostředí pro upevnění dětské imunity neznamená sterilní prostředí

Dezinfekce podlahy pod sedačkou

Jak konstatují i zástupci hygieny, během posledních dvou let se dezinfekce nadužívala. Lila se úplně všude a každý den. Jsou místa, kde se setkává hodně nemocných a kde to význam má.

Naopak v domech čerstvě dokončených během pandemie se dezinfekce stává součástí jedovatého mixu dráždivých látek, který zdraví svých obyvatel spíš poškozuje.

Kde se dráždivé látky berou?

  • jsou to částečky čistících prostředků a dezinfekce
  • zbytky rozpouštědel z podlah, lepidel, barev a nábytku – “vůně novoty”
  • mikroplasty z oblečení a vybavení bytu
  • z klasických vysavačů po úklidu

Jednotlivě jsou výrobky testované na zdravotní nezávadnost. Nikdo ale nezkoumá, co udělají když se smíchají. Navíc dezinfekce je už z principu zabijácký roztok.

Optimální prostředí postcovidový syndrom u dětí

Takže optimální prostředí je prostředí které pomáhá imunitu upevňovat a rozvíjet.

Problém s oslabením dětské imunity po pandemii covidu

Děti během minulých letech většinou seděly doma. Učily se na dálku a moc se nestýkaly se svými vrstevníky. Dětská imunita tak nebyla trénovaná “rýmičkami” jako obvykle. Jsou jak křehké květinky – stačí malinký bacil a už jsou nemocné.

Spousta nemocí, kterými děti nyní trpí, jsou psychosomatické. U počítačů netrénovaly ani psychiku. Jakýkoli stres je velkou tragédií, před kterou opět utíkají do nemoci.

Používejte Hylu – vytvořte si optimální podmínky pro svoje zdraví

vodní vysavač hyla certifikát sima a centrum preventivní medicíny

Když budete dýchat čistý vzduch, budete se cítit lépe? Jasně že jo. Budou vaše děti zdravější? Určitě. Navíc nebudete muset prosit svého zaměstnavatele o další volno na ošetřování dětí.

Jaké vám přinese Hyla další výhody.

Dráždivé látky v Hyle mizí rychle

Hyla čistí vzduch rychlostí až 3.000 litrů za minutu. Stejně rychle z něj odstraňuje prach , alergeny, mikroplasty i zbytky rozpouštědel ve vzduchu.

Poradí si také s aerosoly, které nesou viry. Do místnosti vrací čistý vzduch s optimální vlhkostí a lehce ionizovaný.

Nepotřebujete žádné filtry ani sáčky

Hyla pracuje na principu voda – samočisticí rotační separátor Defender. Nedokupujete žádný spotřební materiál, nic neměníte. Jen na začátku úklidu nalijete čistou vodu a nakonec vylijete špínu. Ověřená životnost v ČR je přes 25 let při správném používání.

miminko vysavač maminka rodina

Snížíte si doma prašnost o 80%

Nemusíte tak často uklízet, ale hlavně doma máte optimální prostředí. Ve vzduchu po Hyle zůstává zhruba tolik prachu jako venku po jarním dešti. Imunita celé rodiny je trénovaná, ale při tom vás nezabíjí dezinfekce.

Vyzkoušejte si, jakou úlevu vám Hyla doma přinese. Covid 19 s námi už bude pořád

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.