Tři způsoby, jak můžete řešit alergii. Vadí vám roztoči, kočka nebo alergeny ve vzduchu?

Když uklízíte vodním vysavačem Hyla, jste spokojení jako oaní na obrázku

Jestliže jsou projevy alergie pro vás nebo vaše děti nepřijatelné, máte tři možnosti.

Zbavíte se všech alergenů kolem sebe

Svou rodinu ,přátele a známé budete neustále upozorňovat na možnost výskytu alergenů a tím pádem na ohrožení svého “zdraví”.Další kroky budou:

  • kočku, psa a jiné domácí mazlíčky vyhodíte na mráz.
  • byt budete uklízet 3x denně.
  • nakoupíte všechny speciální vysavače a čističky pro alergiky (včetně Hyly), které jsou doporučeny na internetu.
  • v bytě zůstane jen protialergickým povlečením potažená postel a mokrá podlaha, žádné úložiště prachu.
  • Ze svého života vyloučíte všechny situace, kde by jste se mohli dostat do kontaktu z alergenem.

Nesmysl ?

Přesto se tak někteří rodiče chovají. Je to pochopitelné, protože žádná máma nesnese, když jeho dítě trpí. O jí samotné nemluvě.

Je to stejně přehnaná reakce jako když tělo při alergii přehnaně reaguje na běžné podněty.

Alergie je ale i psychosomatické onemocnění a pokud se vám náhodou opravdu podaří jeden alergen odstranit, vyrazí se jinde. Alergenem může být cokoli kolem nás, takže se okruh alergenů výše uvedeným chováním postupně rozšiřuje. To je cesta do pekel. V konečné fázi spouští alergickou reakci vyslovení slova kočka.

Někteří lidé, i děti, pak své okolí přes nemoc vyloženě manipulují a ovládají. Vědomě nebo nevědomě alergii používají k prosazení se ak posílení vlastní důležitosti. Proti manipulaci nemocí nemá rozum ani lékař velkou šanci.

“Vypnete” projevy alergie nějakými léky.

ampule s alergeny připravené na test snášenlivosti

Je to dnes nejobvyklejší způsob. Dojdete si k alergologovi, necháte se škrábnout jehličkou na předloktí a zjistíte přesný druh alergenu. Pak už jen včas dlabete předepsané pilulky. Do konce života.

Nebo dokud se vaše tělo nezmění. Jinak reagujete v prvním roce života, jinak v pubertě. Jinak reagují těhotné ženy a jinak důchodci. Věkem dochází dost často k utlumení projevů alergie, protože tělo už prostě tak rychle nestartuje. Ale že se vaše reakce na alergeny změní, na to se můžete spolehnout.

Změnou je i způsob úklidu při pořízení Hyly. Hyla jako zdravotní systém pro čištění vzduchu a prostoru výrazným způsobem sníží množství alergenů. To potvrdil terénní výzkum provedený přímo v domácnostech. Při úklidu snížíte množství alergenů na přijatelnou míru a dáte svému tělu šanci na regeneraci posílením vlastní imunity.

Určitou změnu v lékařském přístupu je alergenová imunoterapie.

Princip otužování už nyní dokáží zpeněžit i farmakologické koncerny. Funguje zatím pouze ve formě injekcí nebo tablet pro dospělé, které si alergik vkládá pod jazyk. Je to velmi drahá léčba a trvá většinou několik let. Její podstatou je užívání lyofylizovaného alergenu( alergen usušený vymrazováním) v postupně zvyšovaných dávkách, což časem navodí zpět toleranci k alergenu. Tedy alergik na ten konkrétní alergen přestane reagovat.

Otužování je nejlevnější, nejúčinnější, ale zároveň nejnáročnější způsob utlumení alergie.

Náročná je v tom, že u dětí musíte jít osobním příkladem. Jinak nefunguje. Spočívá v posílení imunity postupným otužováním, až reakce na alergen vymizí. Potřebujete k tomu ještě rozumného alergologa, se kterým budete svoje kroky konzultovat.

Když chcete dítě otužovat pobytem venku, jste tam s ním. Když chcete otužovat studenou vodou, jdete si v prosinci zaplavat do Vltavy s ním. Když dítě vidí, že se běžně otužujete , je to pro něj naprosto normální situace a chce taky.

Výhodou této cesty je, že můžete napravit rodinnou anamnézu. Když je v rodině jeden nebo oba rodiče alergik, je to i tím, že už jejich rodiče se chovali určitým způsobem. Jedli a vařili určitým způsobem. Trávili svůj volný čas určitým způsobem. Vy svůj život oproti jejich změníte a tím dáte šanci na změnu svým dětem.

Je to jako při řešení kritické situace v letadle. Nejdřív nasadíte dýchací masku sobě, pak dítěti. Dřív, když lidi ještě byli tvrdší, se například senná rýma vyléčila tak, že dotyčného poslali sklízet seno. První dny mu teklo z nosu a očí jak z vodovodu, pak se reakce uklidnila a po týdnu měl pokoj.

Otužování pomocí Hyly

Zní to legračně, že? Vodní vysavač a otužování. Finta je ve frekvenci úklidu. Na začátku každý uklízí skoro denně. Pere vzduch, čistí matrace pomocí vakua, vytírá. Jakmile potíže ustoupí, stačí jeden úklid za tři dny, za čtyři dny, až se dostanete k běžnému úklidu jednou týdně. Přechodné období trvá s Hylou cca 6 týdnů, než se byt odpráší.

Proč ozdravení s Hylou funguje

Když čistíte Hylou matraci , nevytvoříte si sterilní prostředí. Vytvoříte optimální prostředí pro rozvoj vaší imunity, protože v ní určité velmi malé množství roztočů zůstane. Imunita je trénovaná, ale při tom vás alergen nedráždí.

Mimochodem ono zbytkové množství po Hyle je zanedbatelné oproti tomu, co ve vaší matraci nechají jiné vysavače.

Hubice vysavače na koberci vysávání alergenů

Studie průběhu klasického úklidu podlahy ukázaly, že speciální vysavače běžně doporučované pro alergiky zvyšují při úklidu množství alergenů ve vzduchu. Hyla alergeny zapere do vody, takže se nemohou dostat zpátky do bytu.

Vždy si čistíte vzduch

Pokud nějaké alergeny při úklidu zvíříte, stačí Hylu s čistou vodou po úklidu na chvíli zapnout v režimu praní vzduchu. A je po problému. Dýcháte čistý, zvlhčený vzduch, s minimem dráždivých látek. Opět, máte optimální prostředí pro rozvoj vaší imunity.

Alergeny ze zvířat utopíte ve vodě

Odsávané nástavce na zvířata vám umožní vysát alergeny přímo při vyčesávání kočky nebo psa. Díky delší hadici a dálkovému ovládání je Hyla ve vedlejší místnosti, takže její chod zvířatům nevadí. Kočičí alergeny jsou velmi lehké, dobře se nasávají a z Hyly se už ven nedostanou.

Takže vám zůstanou všechny benefity, které soužití s kočkou nebo psem přináší. Podle některých výzkumů soužití s kočkou od miminka dětem přináší větší odolnost proti astmatu a alergiím.

S Hylou takhle dobře uklízíte po desítky let, jak potvrzují reference spokojených zákazníků. Pořízením Hyly pomůžete sobě, svým dětem i vnukům.

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.