Sennou rýmu ze sena nedostanete. Alergie na seno vás ale potrápit může.

sennoá rýma řešená vodním vysavačem Hyla

Když se chodili měšťáci procházet za hezkého letního počasí ven za město, tak se u nich najednou spouštěla prudká rýma, teklo jim z očí a mohli se ukýchat. Protože se začátkem léta většinou sklízí seno, spojili si lékaři tyhle náhlé záchvaty se senem aodtud vznikla senná rýma. Dnes už se ví, že se jedná o alergickou reakci hlavně na pyly. Jak si můžete proti ní pomoc ?

Jaký je rozdíl mezi alergickou a obyčejnou rýmou ?

Obě vypadají podobně. Dráždivé a rychle se opakující kýchání, pocit ucpaného nosu a vodnatý výtok jsou nejcharakterističtější znaky. K tomu zarudlé a oteklé oči a nos. Rozdíl je v délce nemoci.

Obyčejná rýma trvá zhruba týden a není na ni lék. Můžete si vyplachovat nos slanou vodou, dát si bylinkový čaj s citrónem a počkat, až přejde.

Senná rýma kýchání dýchací potíže pyly

Alergická rýma se objevuje častěji podle sezóny alergenu. Lékaři soudí, že je projevem oslabení organismu, který pak na běžné podněty reaguje nepřiměřeně.

Nepříjemná je v tom, že se opakuje. Tím se vaše tělo vyčerpává, samozřejmě hůře spíte, cítíte se unavení a pod psa. Alergeny při vdechování vstupují hlouběji do organismu, takže vás bolí v krku, špatně se vám polyká a svědí pusa. Tohle všechno vám způsobuje podrážděnost a jste nepříjemní na celé okolí.

Co můžete udělat pro svoje uzdravení ?

  • Popřemýšlějte, co se ve vašem domově nebo okolí změnilo. Co se jeví jako alergická rýma, může být legitimní reakce vašeho těla na nějaký jed. Pro inspiraci si přečtěte článek o tom, co nám může otravovat život.
  • Zeptejte se rodičů naalergie v rodině. Když vám je potvrdí, vyptejte se na průběh. Často jim pomohl vodní vysavač Hyla.
  • Když vám lékař alergii na pyly, roztoče nebo plísně potvrdí, v klidu si sedněte a zvažte další kroky.

Začněte odstraněním alergenů z bytu

Běžný postup spočívá:

  • v užívání léků, které reakci vašeho těla zmenší na přijatelnou míru. Alternativní postupy mají také výsledky, ale vyžadují více práce s vlastním tělem.
  • v omezení množství alergenu doma. Na to byla vypracována celá studie.

Proč se ze začátku soustředíte hlavně naodstranění alergenů ? Když si odpočinete doma ve známém protředí, posílíte imunitu svého těla a celé rodiny. Je to první krok ke zdraví.

Pyl je za sucha velmi lehký. Přinesete si ho domů na oblečení, vlétne otevřeným oknem nebo ventilací. Nejlépe se od něj pročistí vzduch deštěm, protože jakmile se navlhčí, tak ztěžkne a přilepí se na zem. Vodní vysavač jako je například Hyla pracuje na stejném principu. Nasaje vzduch s pyly a jinými alergeny, prožene ho vodní lázní a dočistí rotačním samočistícím separátorem. S vodou alergeny vylijete a opravdu máte doma čisto.

různé druhy pylů odstraní hyla

Pyly a voda

Optimální vybavení bytu pro alergika

Před nedávnem lékaři ještě doporučovali odstranit všechny tzv. lapače prachu jako jsou koberce, záclony a závěsy.

Zkušenost už přinesla změnu. Pokud ze svého bytu uděláte holobyt s vinylovou podlahou, zjistíte, že úklid je mnohem náročnější než dřív. Koberce jsou totiž vymyšleny k zachytávání prachu, aby nelítal po celém bytě.

Místo snížení množství prachu ve vzduchu tak odstraněním koberců prašnost zvýšíte. Hlavně se zvýší množství velmi jemných částic, které vdechujete hluboko do těla. Stačí si tedy pořídit dobrý vysavač s klepačem, který vytáhne pyly a alergeny z koberce a máte, co potřebujete.

Pozor na králíky a jiné hlodavce

Malý roztomilý králíček je pro děti neodolatelný. Ale pořád zůstává býložravcem , který konzumuje seno ať už ve formě granulí, nebo jen sušené. Stejně tak morčata a křečkové.Počítejte s tím už plánování zvířátka apokud máte alergii na pyly, tak ho raději vynechte.

Nejlépe vám pomůže při senné rýmě vodní vysavač

Čištění vzduchu od aerosolu a viru

Klasický vysavač pyl většinou rozfouká po místnosti, čímž problém jen zhorší. Pokud ho zachytí, tak ho uloží v sáčku nebo na filtru. Tam dojde ke jeho kontaminaci plísněmi a dalšími alergeny. Pyl se časem rozdrobí a při startu vysavače zlomky pylů vlétnou zpět do místnosti a zaútočí mnohem silněji.

Naproti tomu vodním vysavačem Hyla efektivně zachytáváte pyly a jiné domácí alergeny do vody. Vylitím se jich hygienickým způsobem zbavíte. Prakticky bez nákladů čistíte vzduch a prostor vašeho bytu od všech smáčivých alergenů včetně pylů. Navíc Hyla lehce ionizuje a optimálně zvlhčuje vzduch, takže se vám lépe dýchá už v průběhu úklidu.

Vyzkoušejte si Hylu – při nejhorším se vám bude dobře dýchat

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.