7 tipů na posílení imunity v době koronaviru. Malé změny, velké výsledky

Žena se směje má hylu

Imunitu nejlépe posilujete tak, že ji cvičíte. Silní imunita vás sice neochrání před nákazou koronavirem, ale může vám zajistit lehký průběh nemoci. Případně vynechání komplikací. Nebojte se, nebude to bolet. Stačí když trošku změníte své zvyky a naučíte se, na co si dát pozor.Tak jdeme cvičit:

Nenechte se vyděsit

žena úsměv

Vykašlete se na sledování skóre onemocnění. Způsob, jak pandemická čísla představují PR týmy v přímém přenosu, slouží k vyvolání silných emocí a nejsilnější je strach. Astrach, rozčílení, obavy oslabí imunitu přímo fatálně.

Neustálé opakování negativních zpráv vyvolávajících obavy způsobuje chronický stres a velmi vyčerpává. Lidi ve stresu dělají chybná rozhodnutí. Nedovolte jim vysávat vaši energii!

Dejte si půst od sociálních sítí, internetu i televize. Chcete reálná čísla? Dává je Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). Vymezte si jen několik minut denně na zjištění důležitých zpráv na nějakém důvěryhodném serveru a rychle se vraťte do reality. Sledujte situaci kolem sebe, komu by jste mohli pomoci. Jestli třeba náhodou nemáte přes chodbu nemohoucí sousedy.

Udělejte si svoji chvilku harmonie

Klid je v nás, jen mu dejte šanci. Nemůžete ho chtít od vašeho okolí. Když umíte meditovat, tak meditaci napevno zařaďte do svého rozvrhu. Meditace je čas jen pro vás a všechno ostatní počká. Když máte malé děti nebo šéfa, který se jako dítě chová, meditujte brzo ráno nebo před spaním.

Jakmile si všimnete něčeho hezkého, zastavte se a vychutnejte si to. Buďte vděční za to, že vás hezký pocit nebo děj potkal. A buďte v tom sobci – nesnažte se ho sdílet na sociálních sítích . Tím se jen připravíte o jeho prožití. Místo zažití vnitřního pocitu vděčnosti a harmonie možná získáte jen pár lajků. Posuňte se dál a naučte s vděčností vychutnávat život.

Pro svůj klid dělejte všechno, co neubližuje ostatním. Modlete se, objímejte stromy, choďte na dlouhé procházky, rozjímejte nad kvetoucím stromem. Hlavní je uvědomit si klid, harmonii alespoň na chvilku. Tím po kapkách posilujete svoji odolnost.

Starejte se o partnery, kamarády a známé

Vyladěné přátelské vztahy s rodinou, dětmi, kamarády a známými vynikajícím způsobem posilují imunitu a prodlužují život. Sdílejte spolu svoje radosti. Pomáhejte si při starostech a řešení potíží.

Jen si dejte pozor, aby jste nespadli do jámy s chronickými stěžovači. Stanovte jim jasné hranice. Nenechte se zmanipulovat do pozice, kdy řešíte věci za jiné a ještě posloucháte, jak to děláte špatně.

Jakmile máte špatný pocit z nějaké žádosti, tak to dotyčnému natvrdo řekněte. Tajným užíráním se si imunitu oslabujete.

Hýbejte se

žena se psem dobrá nálada

Pohyb je život.Najděte si svoji optimální pohybovou aktivitu, ze které budete mít radost. Výkony nejsou podstatné. Důležitá je cesta, jak k nim jdete.

Jakýkoli druh pohybu uvolňuje stres a tím si zlepšíte imunitu. Hraní počítačových her se nepočítá.Raději běžte na procházku se psem.

Je jedno jak moc si teď připadáte tlustí nebo neohrabaní. Je to jen pocit. A pocity se mění stejně rychle jako počasí. Chcete běhat? Běhejte. Začněte klidně tím, že rychle ujdete padesát metrů ve starých teplácích. Pomalu si přidávejte kousek po kousku amějte radost z toho, co jste právě dokázali.

Neporovnávejte se s tím, co vidíte na sociálních sítích nebo v televizi. Jestli si někdo při józe na sobě udělal uzel, tak to musel dlouho trénovat. Dívejte se jen na sebe, jak postupně dosahujete pokroky a za každý kousíček navíc se pochvalte. Když se nepochválíte sami a hned, jiný vás nepochválí.

Užívejte si svoje malé úspěchy a posílíte si jak psychickou imunitu, tak i tu tělesnou. Protože není špatné počasí. Je jen špatně oblečený sportovec. Takže nehledejte výmluvy a hýbejte se. A když nechcete ven, tancování podle učitelky tance na FB vám dodá energii taky.

Vybírejte si, co jíte

dívka úsměv jídlo

Jídlo je pro posílení imunity zásadní lék. Při zavřených restauracích spousta žen a mužů objevuje kouzlo vaření. Není to jen otravná povinnost.

Stejné jídlo sdílí celá rodina společně. Kuchařka ovlivňuje volbou koření a surovin, jak se budou všichni cítit. Jestli budou čilí nebo naopak unavení.

Vaření je, jak se říká, vyšší dívčí, velká zodpovědnost a hlavně dobrodružství. Přece svoje zdraví a dobrou náladu nesvěříte anonymnímu výrobci mražených polotovarů. Jezte skutečné jídlo.

Naučte se jíst. Už dřív se doporučovalo každé sousto 50 x rozžvýkat. Ale spíše než o žvýkání jídla jde o jeho vychutnání. Hledejte požitek v chuti jednotlivých ingrediencí i celku. Nespěchejte a soustřeďte se. Pak stačí sníst jídla mnohem méně a nemusíte si lámat hlavu s obezitou. Když u jídla koukáte na televizi, při tom brouzdáte po facebooku a hrajete hru na počítači – kde je požitek z jídla?

Obezita je při koronaviru rizikový faktor

Obezita zvyšuje riziko horšího průběhu infekce covid-19 několika způsoby:

  • Omezuje plicní ventilaci
  • zhoršuje imunitní odpověď na virovou infekci
  • působí v organismu prozánětlivě
  • zvyšuje riziko vzniku mikrosraženin v cévním systému.

Pokud chcete shodit pár kilo, nemusíte se zrovna trápit hladem. Stačí se řídit příslovím:

Snídani sněz sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli.

Dejte si před 18 hodinou večer jen lehkou večeři a potom, když vás honí mlsná, se pokaždé napijte vody s kapkou citronu. Hlad je převlečená žízeň. Tak budete shazovat pomalu, postupně a bez námahy. Z nějakého důvodu Covid 19 ohrožuje obézní chlapy, tak se nedejte.

Dýchejte. S čistým vzduchem doma pomůže Hyla

Pokud můžete choďte ven do parku nebo do přírody. Opět je důležité načasování. Když jdete na procházku brzo ráno nebo pozdě večer, tak nikoho nepotkáte a vypláchnete si plíce. Protože nyní mrzne, je vzduch téměř sterilní.

žena s vodním vysavačem hyla pohoda

Doma si občas vyvětrejte, aby se vzduch vyměnil. V době plastových oken a perfektního těsnění si výměnu vzduchu hlídejte. Čističky jsou fajn, ale v lepším případě stáhnou prach ze vzduchu. Nepřidají do vzduchu kyslík.

Pomůže vám vodní vysavač Hyla, protože uklízet budete tak jako tak. Hyla vzduch promývá vodou a stáhne z něj vydýchaný kysličník uhličitý. Obohatí vzduch o záporné ionty a přidá optimální vzdušnou vlhkost. S Hylou se všem dobře dýchá.

Nejhorší alergeny jako výkaly roztočů se ve vodě rovnou rozpustí-přestanete je při úklidu vdechovat. Když uklízíte kolem sebe, uklízíte i v sobě. Úklid Hylou dává smysl -užijte si ho. Posílíte imunitu

Buďte sami na sebe hodní – přestaňte si nadávat

Nedávné výzkumy ukázaly, že největší počet nadávek adresujeme sami sobě. Schválně si zkuste počítat, kolikrát se během krátké doby nazvete zvířetem nebo osobou snížené inteligence. Hlavně když se učíte něco nového.

Čím víc emocí vložíte do vyslovení svého přízviska, tím se vám víc zafixuje.A tělo se příkazy, které mu dáváte, opravdu řídí. Nehraje roli, jestli na sebe nadáváte nahlas nebo v duchu. Slovo tělem stalo se a postupně se vkládá do vašeho chování a rozhodování. Kolik lidí třeba při učení cizích jazyků tvrdí, že na to nemá protože …………….Poznáváte se?

Změňte tento ničivý přístup. Když se něco nepovede,s úsměvem to přijměte a zkuste to zase. Najděte chybu, opravte ji a dejte další pokus. Tak dlouho, až se to povede. Zkoušejte samozřejmě věci, které nikomu a ničemu neubližují.

Ze začátku s tímhle přístupem zvládnete třeba jeden pokus z deseti. Ale při vytrvalém přístupu se budou čísla postupně měnit. Katastrofy budou přicházet stále, ale budete je zvládat v klidu, protože budete silní. Odolnost neboli imunitu vám dodá vědomí, že jediná jistota je v neustálé změně.

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.