Hyla pomáhá lidem s poruchou autistického spektra

Hyla pomáhá v péči o autistické děti, alergiky a astmatiky

Během několika posledních let jsme nasbírali mezi našimi zákazníky sporuchou autistického spektra(PAS) spoustu zkušeností. Většinou se tato neurovývojová porucha projeví u dětí do 3 let a je rozšířenější, než se zdá. Proto předáváme tyto zkušenosti dál.

Podle posledních výzkumů stojí za propuknutím PAS u dítěte kombinace genetických předpokladů a zátěž životního prostředí. Určité znečišťující látky mohou destabilizovat nezralý imunitní systém dítěte. Projeví se například po prudkém infekčním onemocnění nebo intoxikaci organismu.

Postižení PAS (porucha autistického spektra) se projevuje v různé míře nezvyklým chováním, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Odborné terapeutické metody lidem s PAS pomáhají porozumět světu kolem sebe arozvíjet jejich potenciál tak, aby byli schopni žít, vzdělávat se a pracovat v běžném prostředí.

logo neziskové organizace Za sklem ze Zlína
Vnímám svět jinak, žiju v něm s vámi

Úžasnou práci v tomto směru odvádí nezisková organizace Za sklem o.s. ze Zlína. Pomáhá ve třech oblastech. Rodičům, rodinným příslušníkům lidí s PAS a dospělým osobám s PAS poskytuje právní a sociální poradenství.

Pro rodiny s děti s PAS jsou určeny sociálně aktivizační služby, ke kterým mimo jiné patří canisterapie a felinoterapie. Velmi důležitá je sociální rehabilitace – aby se lidé s PAS o sebe dokázali postarat v reálném světě. Zajímavé jsou také osvětové aktivity a a vzdělávací kurzy pro asistenty pedagoga a další odborníky pracující lidmi a s dětmi s PAS.

Nově můžete služeb organizace Za sklem o.s. využívat na pobočkách vPraze aOlomouci.

Upřímně, občas by se mi takový program sociální rehabilitace pro jednání na úřadech také hodil, protože svět úředníků je úplně jiný a oddělený více než sklem.

Jak prospívá pračka vzduchu a vodní vysavač Hyla lidem s PAS

S Hylou je dýchání zážitek

Sice se přesně neví, proč se porucha autistického spektra objeví, ale už je jisté, že má souvislost s imunitou. Určité výsledky nastávají s úpravou stravy , kdy se posiluje imunita rozvojem mikrobiomu tenkého střeva.

Pomáhá i odstranění velké části dráždivých látek ze vzduchu. Promýváním vzduchu vodou je nejkomplexnější způsob čištění vzduchu. Voda dokáže rozpustit většinu vzdušných alergenů od výkalů roztočů po drobné organické zbytky. Ze vzduchu stáhnete i zbytky čisticích prostředků, výpary z nových vinylových podlah a nábytku. Namočí pyly, spory plísní a co do sebe nepojme při jednoduchém probublání, srazí zpátky rotační separátor.

Rotační samočistící separátor je patent Hyly a dokáže zaprat do vody částice do velkosti virů. Výsledek je, že zpět do místnosti jde téměř čistý vzduch s optimální vlhkostí a ionizací. Používáním Hyly nevytváříte sterilní prostředí, ale optimální prostředí. Imunita je trénovaná, ale tělo není zatěžováno přebytkem alergenů.

Mohou být s milovanými psy a kočkami

Vodní vysavač Hyla NST pro děti, alergiky a kočky

Domácí mazlíčkové, psi, kočky, morčata nebo jiné zvířata mají pro děti s poruchou autistického spektra velký význam. Jak se ukazuje při canisterapii nebo felinoterapii, co nedají najevo lidem, řeknou zvířatům. Kočky a psi se pro ně stávají komunikačním kanálem. Navíc dotyk teplé srsti úžasně uklidňuje.

S chlupy je spojen nepořádek, ale s Hylou ho zvládáte. Díky tomu, že po každém úklidu špínu včetně chlupů vylijete, v bytě nic nesmrdí. Sodsávanými kartáči vysajete alergeny, prach a nečistoty přímo ze srsti psů a koček. Tím opět vylepšíte jak psychickou pohodu člověka s PAS, tak i zvířete. Vyčesávat srst můžete samozřejmě i bez vysávání. Kartáče se hřebeny z plastového kompozitu mají zaoblené hroty a vyčesávat může i dítě.

Protože kočky i psi chodí ven, přinášejí ve svých kožíšcích určité množství “čerstvých” sezóních alergenů, které slouží pro trénink imunity.

Hyla je tak jednoduchá, že s ní zvládnou uklízet i děti

Uživatelskou přívětivost, jednoduchost a funkčnost ocenili i při testech vorganizaci PlusXaward. Úklid s ní zvládnou pod dozorem dospělého i děti a je to jejich oblíbená zábava. Posuďte sami:

Vodní vysavač Hyla vhodná pro autisty, astmatiky a alergiky
  • Jedno tlačítko Zapni-Vypni.
  • Odolná nádoba na vodu s uchem, aby nevyklouzla.
  • Spojení motorové hlavy s nádobou opět jedno cvaknutí.
  • Separátor samočistící – vůbec se na něj nesahá.

Žádné filtry, sáčky, nic co by se muselo rozebírat a čistit. Dlouhá životnost a odolné provedení – vyzkoušejte si ji.

Používají zvuk Hyly jako bílý šum pro uklidnění

Uklidňující zvuk Hyly běžící v režimu praní vzduchu je oblíbený u miminek i větších dětí. Časovač hylu po 35 minutách sám vypne. Na celou noc je vhodnější Hyla AERA, která vydává slabý zvuk deště. Voda v nádobě je podsvícená LED osvětlením, takže si vyberete barvu, nebo je necháte střídat, případně osvětlené zcela vypnete.

vodní osvěžovač a pračka vzduchu hyla aera

Protože se vzduch pere vodou, můžete do ní přidat iesence meduňky, levandule nebo jiné oblíbené rostlinky. V případě akutních respiračních potíží do vody přidáte mořskou sůl. Přirozeně tak vytvoříte podobný vzduch jako je u moře nebo v solné jeskyni, při tom ale ve známém domácím prostředí.

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.