Jak uklízet při karanténě? Na vytvoření zdravého prostředí využijte Hylu.

Karanténa koronavirus krásná žena

Domácí karanténa znamená, že jste 7 až 14 dní (nebo více) uzavřeni v jednom prostoru.

Pokud jste podezřelý jako jediný z rodiny, měl by se váš životní prostor smrsknout na jeden pokoj a kontakty s dalšími členy rodiny včetně psa a kočky omezíte na minimum.

V malém bytě se snažte udržovat minimální vzdálenost 1 metr od ostatních členů domácnosti.

V této situaci je mimořádně důležité, čím si vyplníte hlavu. Vynechte strach z nákazy a onemocnění. Nezabývejte se pořád tím, co by bylo kdyby bylo. Myšlenky na to , jak kolegu z kanceláře, co si byl zalyžovat v Itálii praštíte do nosu hned jak ho zase uvidíte, vám moc nepomohou. Pokud vám zaměstnavatel umožní pracovat z domova, zaveďte si pracovní režim jako by jste byly na pracovišti. A podobně zorganizujte i chod rodiny.

Karanténu začněte úklidem

úklid hylou přináší přírodu k vám domů

Vezměte karanténu jako příležitost ke změně. Spousta lidí má byt jen jako hotel na noc, ne jako místo pro život. Uklízením kolem sebe uklízíte i v sobě. A samozřejmě. Důkladným úklidem snížíte šanci , že onemocní další členové vaší rodiny nebo kamarádi. A smysluplně vyplníte čas.

Koronavir se ve vzduchu drží nejdéle ve formě aerosolu. Ten se vytvoří jednak z kapének, které z nás vyletí při mluvení, kýchání i při dýchání a které rychle vyschnou. K nim se přidá klasický jemný prach hlavně po úklidu klasickým vysavačem.

Na kovu a plastu vydrží déle, nejdéle se podle současných výzkumů drží na kartonu. Dobrá zpráva je , že stačí plochy stačí omýt mýdlovou vodou s trochou dezinfekce. Mýdlo ve vodě umožní vodě dostat se “do viru” a deaktivovat ho. Na to jak a čím správně dezinfikovat se podívejte sem.

Ideální je sada mokré cesty Nimbus, kdy na podlahu nebo jiné plochy napouštíte teplou vodu se saponátem a špínu s mikroby a alergeny odsáváte do Hyly.

Čím uklízet při výskytu koronaviru

Koronavirus se rozšiřuje hlavně vzájemným dotekem nakažených lidí a kapénkami poletujícími ve vzduchu, které infikují jemný polétavý prach.

Hyla est vodní vysavač pomáhá jako zdravotní pomůcka při alergii a astmatu

Polétavý prach nejlépe odstraní vodní vysavač certifikovaný Ministerstvem zdravotnictví Itálie jako multifunkční čistič vzduchu a prostoru – Hyla .

Pracuje na principu voda-samočistící rotační separátor a díky tomu máte jistotu, že všechno, co vysajete včetně choroboplodných zárodků, plísní a mikrobů ze svého domova opravdu odstraníte. Vylijete je do záchoda. Pro lepší smáčení( a zachycení) malých částic do vody v nádobě přidejte trochu sody nebo tekutého mýdla.

Klasický vysavač s filtry v sobě skladuje prach a nečistoty včetně virů, výkalů roztočů a plísní. Při každém zapnutí vám pustí část infikovaného prachu zpátky do bytu. Výzkumy ukázaly, že dokonce ivysavače s HEPA filtry před vdechováním alergenů nechrání. Na stejném principu pracují i robotické vysavače. Jen centrální vysavače foukají prach ven, často sousedům rovnou do oken.

Kritická místa v bytě

 • Pokud nemáte Hylu, místo vysavače používejte obyčejný mop a častěji vytírejte. Zvíříte méně prachu.
 • Madla od lednice, kliky a plochy, kterých se dotýkáte společně včetně záchodového prkýnka pravidelně přejeďte desinfekcí. Dezinfekční ubrousek je fajn, ale pro zničení choroboplodných zárodků by měla být dezinfekce působit aspoň 20 vteřin. To znamená plocha má být mokrá od dezinfekce 20 vteřin
 • Mobily. Pravidelně je dezinfikujte. Nejdřív vypnout, otřít ubrouskem s alkoholovou desinfekcí, před zapnutím nechat uschnout.
 • Jedinec v izolaci chodí do koupelny jako poslední a vždy po něm dezinfikujte vše, čeho se dotkl.

Kdykoli při úklidu použijete Hylu, běží jako pračka vzduchu. Když není prach ve vzduchu, není ani na podlaze, poličkách, květinách. A na Hylu mají i samoživitelky se dvěma dětmi, tak se investice vyplatí.

Nemáte roušku nebo respirátor na úklid? Pořiďte si ji vnašem eshopu.

Rouška částečně ochrání okolí před již nakaženým člověkem, pro vlastní ochranu použijte spíše respirátor.

Pravidla pro používání roušky:

 • rouška musí být těsně nasazena na obličej tak, aby vydechovaný vzduch nepronikal nikudy okolo
 • musí se nasazovat čistě umytýma rukama
 • nosit maximálně 2 hodiny!
 • během této doby se roušky nijak nedotýkat rukama
 • pokud rouška dýcháním zvlhne dříve, než za dvě hodiny, je třeba ji vyměnit, protože ztrácí účinnost
 • použitou roušku sundejte z obličeje držením za gumičky, opět se nedotýkejte kontaminované látky
 • jednorázovou použitou roušku zlikvidujte jako infekční materiál, látkovou znovu sterilizujte a použijte znovu. Pro rychlou sterilizaci roušky na cestách nebo v práci použijte HYLA dezinfekci

Pokud se roušky používají špatně, riziko nákazy zvyšují !

Dezinfekce – jakou a kde?

Začneme od rukou. Koronavirus, jak už to má v názvu, je virus. Takže běžné antibakteriální gely vám moc nepomohou. Hledejte dezinfekce s alkoholem, peroxidem vodíku nebo jinou virocidní látkou, která účinkuje přímo na viry. Pokud nemůžete žádný sehnat, můžete si vyrobit náhražku z věcí, které máte doma. Chlor ani UV lampu přímo na ruce nepoužívejte.

Česnek a cibule vám pomohou udržet odstup od ostatních, ale virus nezabíjejí.

Desinfekce na plochy Hyla
Dezinfekce na plochy

Když chcete dezinfikovat nábytek, podlahy a kliky u dveří, tak se vyhýbejte přípravkům s chlorem, protože se uvolňuje do vzduchu. Při nemoci, která napadá dýchací aparát,to může být poslední kapka.

Plynný chlor je bojová látka, která poškozuje sliznice dýchacích cest a očí. Po použití přípravků s chlorem je vždycky je nutné byt dokonale vyvětrat. Podobně buďte opatrní s přípravky na bázi kyseliny fosforečné. Existuje spousta jiných dezinfekcí na plochy nebo vzduchu, které jsou bezpečné.

Dobrého účinku dosáhnete omytím předmětů mýdlovou vodou s přídavkem alkoholové vůně z Čisté pohody. Mýdlo umožní vodě s alkoholem virus “obalit” a zdeaktivovat. Stačí pár kapek na 4 litry vody. Nejoblíbenější Eukalyptus koupíte i v půl litrovém balení. Tyto vůně přidávejte i do vodních vysavačů při úklidu.

Co vám pomůže hned

Používejte osobní ochranné pomůcky

Rouška venku pomáhá ostatním, aby od vás něco nechytli. Pro vlastní ochranu používejte těsnící respirátor, který pořídíte u nás. Když má mladý člověk komplikace ve spojení s onemocněním Covid 19, tak proto, že dostal velkou “nálož” viru. Jeho imunitní systém se pak vytočil na maximum a začal poškozovat vlastní organismus, nebo ho množství viru prorazilo.

Při malé náloži viru se naopak začne rozvíjet odolnost. Podle výzkumů je už více než 15% lidí v Česku odolných proti viru i díky několinásobně prodělané bezpříznakové infekci. Je to v podstatě pravěké očkování, jak ho praktikoval Luis Pasteur.

Důkladné mytí rukou při každé příležitosti

 • přestaňte se dotýkat obličeje kolem úst a očí. Na to je dobrá jakákoli rouška.
 • nos je tabu – žádné šťourání.
 • žádné dotyky s jinými osobami.
Návod na správné mytí rukou

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vracíte se s obchodu? Nezapomeňte vše dezinfikovat

Uvědomte si nakolik věcí jste sáhli venku, v obchodě a dopravních prostředcích. Zatím se ještě neví úplně přesně, jak dlouho virus vydrží na různých površích, ale jsou to řádově hodiny.

Doma si držte čisté prostředí. Opravdu nevíte, kdo před vámi sáhl na regál, balení špaget nebo ovoce.

Co jde , otřete alespoň mýdlovou vodou s dezinfekcí. používejte omyvatelné tašky – tady se opravdu hodí ty co vydrží nebo se dají prát.

Roznášejí domácí zvířata koronavirus?

Pes kočka přenášejí koronavirus ? kočka kouká z okna, pes drží

Psi, kočky ani jiní domácí mazlíčky koronavirus neroznášejí. Potvrdila to studie provedená v Hong Kongu. Vědci našli malé množství viru na povrchu kožichu psů, kde se nasbíral ze vzduchu nebo pohlazení od nemocného pána. V několika málo případech ho psi měli i v čenichu a mordě, ale ukázalo se, že to je opět od páníčků.

Takže pokud jste v karanténě, hrajte a užívejte si zábavy se svými chlupatými miláčky. Přijdete na jiné myšlenky a oba budete v pohodě. Jen vyvenčení budete muset odbýt rychle a v době, kdy venku nikdo není.

Dobré rady, když je pes v bytě cítit, najdete tady. Když nemohl včas na procházku a udělal někde loužičky, tak vám pomohou enzymatické přípravky. Použijete je i u koček. Nastříkáte je na kočkolit a prodloužíte jeho použitelnost do doby, než vám karanténa skončí. Více najdete v tomto článku.

Posilujte imunitu

Imunitu si doma můžete posílit čtyřmi způsoby

 • Otužujte se studenou vodou. Stačí sprcha
 • Spěte při otevřeném okně, pokud nehrozí vykradení. Při tom se otužujete studeným vzduchem.
 • Hýbejte se. Cvičte jógu nebo cokoli, při čem nemusíte mezi lidi. Jóga je ideální, protože při ní nepůsobíte hluk.
 • Vybírejte si, co jíte. S donáškou do domu to v dnešní době je už mnohem jednodušší a s poslíčkem se při správné organizaci ani nepotkáte. Kdo nechce jíst, může držet půst. Jak se půst správně drží se dočtete tady.
 • Meditujte. Než mít v hlavě strach a obavy, je pokusit se o kontakt se svým lepším já. Jediná jistota je, že se všechno změní.

Nemoci Covin-19, kterou koronavirus způsobuje, podlehli hlavně lidé s oslabenou imunitou. Buďto věkem, nebo jinou nemocí. Využijte čas, který vám izolace v karanténě dá a pracujte systematicky na svém zdraví.

Hyla est vodní vysavač pomáhá jako zdravotní pomůcka při alergii a astmatu

Při tom vám právě úklid Hylou pomáhá. Hylou si tvoříte optimální prostředí pro život, ne sterilní prostředí. Budete mít čistý koberec na cvičení, čistý a správně zvlhčený vzduch na dýchání. Díky multifunkčnímu použití s ní vyčistíte vše od odpadu v koupelně přes podlahu až po okna.

Nečekejte s pořízením Hyly, až v karanténě opravdu budete. Pořiďte si ji hned

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.