Robotický vysavač kontra vodní vysavač. Chcete domov čistý a bezpečný?

robotický vysavač se dívá a sleduje

Robotické vysavače jsou in. Prodávají se hlavně na lenost a pohodlnost. Úklid bez práce, uklízejte ze své oblíbené restaurace, uklízejte mobilem, takové slogany vás utvrzují v tom, že budete jen ležet a byt se uklidí úplně sám. Obstojí ve srovnání s nimi vysavač, který při úklidu berete do ruky ?

Cenou za vidinu pohodlí může být ztráta soukromí

Doby, kdy robotický vysavač byl jen elektrický smeták, který tupě jezdí ode zdi ke zdi, jsou pryč. Dnešní robot vybavený kamerami, laserovým scanerem a napojením na internet je jiná třída. Perfektně si zmapuje váš byt, vy mu v aplikaci vymezíte kam může a kdy a ………začínají potíže.

Z nejčastějších dotazů a komentářů ze srovnávačů vybíráme :

 • Máme problémy s nabíjením, co se mohlo pokazit ?
 • Chybí návod v češtině. Jak ho mám spárovat s telefonem ?
 • Vysavač se spáruje s aplikací i wifi, ale nelze ho ovládat. Po všech restartech hlášky v čínštině.
 • Nový vysavač přišel před dvěma dny, měl by vysávat 120 minut, vysával 30m2 hodinu a byl vybitý. Je to normální ?
 • Z aplikace se ztratila mapa, další postup ?
 • Kde koupín náhradní baterie ?
 • Před 3 lety jsem koupil robotický vysavač ….nemůžu sehnat servis. Poraďte !

Pokud jste závisláci na tabletech a mobilech, užijte si to. Jinak čas, který vám má robotický vysavač ušetřit, vyplýtváte jeho nastavováním.

Lidi kupují robotické vysavače kvůli pohodlí, ne aby kvůli nim museli uklízet

robotický vysavač je hrozba nebo pomoc
Ovládáte robota nebo robot ovládá vás ?

Aby elektrické programovatelné koště mohlo sbírat prach, musíte se mu přizpůsobit. Byt musí mít prázdnou podlahu, takže před úklidem vždy musíte pečlivě vysbírat všechny věci. Jinak je robotický vysavač objede nebo namotá. Všimli jste si, že na všech videích a promo fotkách je moderní byt a prázdná hladká podlaha ?

Funkce stírání = roztírání čurbesu

znamená, že vysavač pod sebou tahá mokrý hadr, na který vytéká další voda z nádržky. Co je mokré to je čisté, staré armádní heslo. V době chřipky, angíny nebo epidemie koranaviru je to problém.Cokoli je nalepené na podlaze, od čokolády po psí hovínko, vysavač poctivě rozetře po místnosti. Potvrzují to i výsledky redakčního testování.

Vysávání koberců

Koberce zvládá robotický vysavač nízké a hladké. Sběrné válce jen sbírají prach z povrchu, neumí sáhnout mezi vlákna. Takže špína se hromadí na místě, kde si nejčastěji hrají děti.

Způsob sběru nečistot a prachu

Nejlevnější robotické vysavače nemají ani sběrné válce, jen vysávací štěrbinu. Jsou doporučované pouze na plovoucí podlahy. Prodejci to prezentují jako výhodu, že se tím pádem vysavač nemůže ucpat kočičími nebo psími chlupy. Většina chlupů domácích zvířat ji ucpe velmi rychle.

Sací výkon

špičkového robotického vysavače se pohybuje ve watech. Maximální je 5 watů, standard je 1,7 Watu a eko mód pouze 0,5 Watu. Proto programovatelné elektrické koště.

Privátní bezpečnost pláče

kamera robotického vysavače. nevíte, kdo se dívá
Víte, kdo se dívá ?

Robotický vysavač je malý počítač s několika kamerami na kolečkách, spojený s internetem nebo vnitřní sítí. Většina lidí vysavač jen spustí a užívá, zůstává v něm heslo z továrního nastavení.

Pokud neprovedete ani základní zabezpečení při instalaci aplikace, mohou ho hackeři jednoduše napadnout a ovládnout. Je už zaznamenáno mnoho případů, kdy se odposlechy nebo videa pořízené robotickým vysavačem dostaly do nepovolaných rukou.

Váš robotický vysavač ví naprosto přesně, kdy nejste doma. Když jste, tak ve které části domu jste a o čem se bavíte. Má prostorový plán vašeho domu nebo bytu. A vy nevíte s kým tyto informace sdílí.

Co vidí dálkově ovládaný robotický vysavač ? Podívejte se

Jak vám zajistí pořádek vodní vysavač Hyla ?

Nevýhody :

 • Ano , musíte ji vzít do ruky a nádobu naplnit vodou.
 • Za druhé – zastrčíte zástrčku do zásuvky.
 • Za třetí – po úklidu špínu odnesete a vylijete. To je vše.

Výhody:

 • Hyla je hlavně pračka vzduchu. Kromě vyčištění podlahy tedy během úklidu vyperete i vzduch. Po několika týdnech používání Hyly budete mít doma o 80 % méně prachu. Když nemáte prach ve vzduchu, nemusíte uklízet podlahu, kytky ani poličky.
 • Díky magnetickému motoru vydrží čistit váš byt stále stejně dobře po velmi dlouhou dobu – více než 20 let. Nemusíte tak řešit pořád nové a nové vysavače.
 • Vinylové podlahy nebo dlažby budou po mytí Hylou stále krásné a čisté. Užijete si hned výsledek své práce.
 • Koberce a matrace budete vyčistíte jedním tahem do hloubky. Bude se vám i vašim dětem dobře spát a dýchat.
 • Pro řešení náhlých domácích katastrof, jako je zaplavení bytu vodou z prasklého potrubí, myčky nebo pračky, máte po ruce Hylu. Vodu a špínu rychle odsajete a zabráníte dalším škodám.
 • Je naprosto jednoduchá. Kolečka má jako robot. Přejede prahy až 5 cm vysoké. Ovládání jedním knoflíkem zvládne každý.
 • Nic o vás nikam nevykecá a počítačoví piráti jsou na ni krátcí. Nemusíte se bát zveřejnění vašich intimních fotek ani rozhovorů. Je bezpečná.

Více informací

o multifunkčním přístroji Hyla najdete na webových stránkách nebo si zavolejte na bezplatnou linku 800 100 053.

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.