Vzduchový nebo elektrický ? Vyberte si správný kartáč na svůj koberec.

vibrační klepač na koberce ventus hyla

Hlavní funkcí koberce nebyla vždycky paráda. Lidi v nich hlavně vynášeli prach a špínu ven z domu. A v zadržování létajícího prachu jsou opravdu dobré. To pozná každý, kdo se jich zbavil.

Mimoto tlumí hluk, šetří klouby a zútulňují každý pokoj.

Dokud byly koberce malé a kusové, nebyl problém je vynést na dvůr, hodit přes klandr a pořádně vybouchat. Jenže s kobercem ode zdi ke zdi to neuděláte. Nehledě na to, že klandry už nejsou a sousedé by na vás zavolali kontrolu ze životního prostředí, kdyby jste jim prášili rovnou do oken.

Elektrický klepač od Hyly to umí. Má vlastní elektromotor a tuhé štětiny na kartáči. Sáhne krásně mezi vlákna koberce, rozčeše je a narovná. Koberce zase budete mít nadýchané a jemné jako když jste je koupili.

Jak vysává běžná přepínatelná hubice na podlahu.

Jak to vypadá při vysávání obyčejnou hubicí ze základní výbavy vysavače vidíte na obrázku:

Podlahový přepínatelný nástavec hlavně na hladké plochy.
Podlahový přepínatelný nástavec hlavně na hladké plochy.
  • Proud vzduchu, který má odnášet prach z koberce, je minimální.
  • Hubice se přisaje ke koberci a nečistoty odstraňujete jen při jejím přizvednutí během šoupání hubice po koberci.
  • Prach do koberce spíš zapracováváte než aby jste je z něj odstranili.

Trochu pomůže vysunutí kartáčků, které nadzvednou celou hubici, takže vzduch odnášející prach lépe proudí a kartáče zároveň uvolňují špínu z povrchu koberce. Počítejte ale také s nárůstem tření – hubicí koberec drhnete a tak se zapotíte jako ve fitku.

Kombinace běžný vysavač, kde se časem ucpávají filtry a běžné podlahové hubice tedy moc účinná nebude. To je prostě fyzika. Platí jak pro klasické vysavače, tak pro roboty nebo centrální vysavače.

Turbokartáč je o chlup lepší

Turbokartáč - rotační kartáč roztáčený vzduchem na nízké koberce a hladké plochy
Turbokartáč – rotační kartáč roztáčený vzduchem na nízké koberce a hladké plochy

Turbokartáč má rotační válec s dlouhými štětinami, který je roztáčený vzduchem jako na obrázku.

Štětiny jsou dlouhé kvůli zmenšení tření o koberec. Když ho jen hladí, je menší tření a tím i ztráty proudu vzduchu v turbíně.

Jakmile tedy k rotačnímu kartáči nevede žádný kabel, jedná se o turbokartáč, ať si prodejce tvrdí co chce.

Pokud máte vysavač se stálým a silným proudem vzduchu, může vám turbokartáč na nízkých kobercích a hladkých plochách stačit . Když vysáváte například historickou sedačku s chatrným potahem, nebo hodně členité schody, tak vyzkoušejte ruční turbokartáč s výklopnou štěrbinou. Nemusíte přehazovat štěrbinový a hladký nástavec.

Při důkladném úklidu vám pomůže jen vibrační elektrokartáč

Schema práce elektrockého vibračního kartáče na koberci.
Elektrický klepač vám udělá ze starého koberce nový. Jakmile vyčeše vše, co tam nepatří.

Jakmile máte krásné stříhané koberce nebo shaggy koberce s vysokým chlupem, nic jiného než elektrokartáč je nevyčeše. Musíte přece dostat ven všechny drobky, lego a zapatlané kousky jídla.

Elektrický klepač od Hyly to umí. Má vlastní elektromotor a tuhé štětiny na kartáči. Sáhne krásně mezi vlákna koberce, rozčeše je a narovná. Koberce zase budete mít nadýchané a jemné jako když jste si koupili.

Takhle zmizí prach i u vás.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vibrační kartáč Ventus od Hyly je univerzální – vyčistíte s ním plovoucí podlahu, koberce i matrace. A přepínatelný podlahový nástavec je už v základu, kdyby něco 🙂

hylacz
O Hyle nás píše celý tým. Zkoušíme, co a jak se dá s hylou dělat. Máš dobrý nápad co s Hylou dělat a chceš se přidat? Napiš nám.